Zawody Okręgowe 55. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W sobotę, 18 stycznia 2014 r. w Instytucie Nauk Politycznych UKW miały miejsce Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zawodach udział wzięło 38 uczniów z 19 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy pomyślnie przeszli Zawody Szkolne Olimpiady. Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Najlepsi uczniowie w etapie pisemnym (test) zostali zakwalifikowani do etapu ustnego. Osiem osób odbyło rozmowę z komisją egzaminacyjną na podstawie wylosowanych pytań problemowych. Zgodnie z limitem, wyznaczonym przez Komitet Główny Olimpiady, do Zawodów Centralnych awansowało sześciu następujących uczniów:

• Jan Janiszewski - Liceum Akademickie przy Zespole Szkół UMK w Toruniu
  • Michał Przybysz - I LO we Włocławku
  • Tomasz Sudoł - VI LO w Bydgoszczy
  • Maciej Bartosz Gorzechowski - Liceum Akademickie przy Zespole Szkół UMK w Toruniu
  • Michał Bering - V LO w Toruniu
  • Mariusz Łęczycki - I LO w Inowrocławiu

Wszystkim sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Urząd Miasta Bydgoszczy, Ośrodek Debaty Międzynarodowej przy MSZ), a laureatom serdecznie gratulujemy.

W imieniu Organizatorów,

dr Izabela Kapsa