Debata o Bydgoszczy z wyobraźnią

18 marca 2015 roku z inicjatywy grupy studentów nowatorskiego kierunku: innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną na UKW, funkcjonująca pod nazwą Milion Ludzi Wyobraźni odbyła się pierwsza z cyklu debat: O Bydgoszczy z wyobraźnią.

Debata poprzedzona została projekcją filmu: Bydgoszcz od świtu do zmierzchu. Film zrealizowano pod kierownictwem M. Dembińskiego, M. Drygasa, M. Sautera, M. Cuske i innych. Podstawę filmu stanowił projekt przedstawiający różne miasta na świecie przedstawione od świtu do zmierzchu. Miasta biorące udział w projekcie były stolicami oraz w ich obrębie mieściły się szkoły filmowe. Bydgoszcz była pierwszym miastem, które nie spełniało tych kryteriów.

Studenci innowacyjności i zarządzania sferą publiczną UKW w odpowiedzi na prezentowany film postanowiła nagrać swój film pt. Siemanko studenciaki ukazujący ich wyobrażenie studenckiego życia. Co więcej, grupa Milion Ludzi Wyobraźni zapoznała słuchaczy z wynikami badań: Student i kultura.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli przedstawiciele bydgoskich instytucji kulturalnych  inicjatyw obywatelskich: Bartosz Frąckowiak, Arkadiusz Hapka, Sławomir Janicki, Grzegorz Kaczmarek.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac Bogdana Dąbrowskiego: Bydgoskie podwórka.

fot. A. Obiała