Obchody 15-lecia istnienia Połączonego Centrum Działań Bojowych w Stavanger

23 października 2018 roku dr Kamila Sierzputowska z Instytutu Nauk Politycznych wzięła udział w oficjalnych obchodach 15-lecia istnienia Połączonego Centrum Działań Bojowych w Stavanger w Norwegii. W ceremonii udział wzięło wielu znakomitych gości, oficerów kadry dowódczej, ambasadorów, attache wojskowych z Norwegii, Polski oraz dowódców instytucji Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego. Wśród gości znaleźli się m.in. Minister Obrony Norwegii Frank Bakke – Jensen, Szef Sztabu Generalnego WP gen. Rajmund Andrzejczak, stały Przedstawiciel RP przy NATO gen. Janusz Adamczak, Ambasador RP w Norwegii Iwona Liliana Woicka Żuławskaj oraz wielu innych.

Joint Warfare Center (JWC) jest jednym z trzech ośrodków szkoleniowych NATO na świecie. Pozostałe znajdują się w Polsce - Joint Force Training Center oraz w Portugalii - Joint Analysis & Lessons Learned Centre. JWC tworzą reprezentanci 15 państw sojuszniczych, a na jego czele od lipca 2016 r. stoi Polak - gen dyw. Andrzej Reudowicz.

Dr Kamila Sierzputowska od ponad dekady współpracuje z bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC), m.in. jako pomysłodawczyni i współtwórca magazynu NATO JFTC Transformation Through Training.