Konferencja - Utopie i dystopie: wizje polityki i ustrojów politycznych

26 marca 2020 r. zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową Utopie i dystopie: wizje polityki i ustrojów politycznych
Organizator: Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Miejsce: Biblioteka UKW, ul. K. Szymanowskiego 3

Tematyka konferencji:
Prognozowanie jest jedną z najważniejszych funkcji nauk o polityce i administracji. Usiłując sprostać wyzwaniu realizacji tej funkcji w kontekście ujawniania możliwych trajektorii rozwoju i występowania zjawisk politycznych, inicjator konferencji zamierza zgromadzić naukowców i przedstawicieli sektora związanego z technologiami przyszłości, jak i przedstawicieli nauk o polityce i administracji, którzy w swych zainteresowaniach badawczych chętnie poszukują odpowiedzi na pytanie o to, jakie możliwe ustroje polityczne mogą wyłonić się w przyszłości. Szczególną rolę w tej intelektualnej wyprawie pełnić ma refleksja nad skalą rozwoju technologicznego, który wywołuje dychotomiczne procesy erozji i umacniania znanych dotychczas instytucji życia politycznego. Zadaniem prelegentów będą poszukiwania form ustrojów politycznych przyszłości w odniesieniu do utopii i dystopii znajdujących swoje odzwierciedlenie w różnorakich nurtach myśli politycznej.

Call for Abstracts: 20 grudnia 2019 r.
Propozycje Państwa wystąpień proszę nadsyłać na adres mailowy waldoch@ukw.edu.pl, w formie abstraktu wystąpienia do 120 słów. W abstrakcie proszę podać: stopień lub tytuł naukowy, imię i nazwisko, afiliację, temat referatu.

Szczegółowe informacje o konferencji w zakładce KONFERENCJE.