UKW na konferencji GlobState II

W dniach 13-14 listopada 2019 r. w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „GlobState  II - Wyzwania dla Polski w kontekście zmian w środowisku  bezpieczeństwa” organizowana przez Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych przy współorganizacji Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW.

W konferencji wzięli udział wojskowi i cywilni badacze z licznych krajowych ośrodków naukowych i instytucji. Wśród prelegentów wystąpili między inny Szef Sztabu Generalnego gen. Rajmund T. Andrzejczak i Prorektor ds. Rozwoju  i Współpracy UKW dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni . Z ramienia WNoPiA wygłosili wykłady:

• dr hab. Łukasz Jureńczyk, prof. uczelni, Postawa Chin wobec aneksji Krymu w kontekście przywiązania do zasad społeczności międzynarodowej;
  • dr Aneta Baranowska, Jak na tle Europy starzeje się populacja Polski i gdzie można poszukiwać implikacji tego procesu?

W konferencji wzięli udział studenci kierunków Bezpieczeństwo Narodowe i Zarządzanie Bezpieczeństwem Narodowym.

Więcej informacji: nup.wp.mil.pl.