STYMULATORY ROZWOJU REGIONALNEGO

5 grudnia 2019 r. Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizował sympozjum naukowe poświęcone stymulatorom rozwoju regionalnego.

Głównym celem spotkania była wymiana myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych i zawodowych, wskazujących na determinanty rozwoju regionów z perspektywy lokalnej, regionalnej, krajowej i międzynarodowej, z uwzględnieniem roli jednostek samorządu terytorialnego we współtworzeniu innowacyjnych i konkurencyjnych regionów. Zamierzeniem trzech przeprowadzonych debat była także identyfikacja szeroko pojętych impulsów stymulujących rozwój, jak i swoisty bilans stanu obecnego oraz szans znalezienia rozwiązań na rzecz rozwoju i niwelacji jego podstawowych problemów.

PROGRAM SYMPOZJUM

9.30 OTWARCIE SYMPOZJUM

9.40-11.00 PANEL I. Endogenne stymulatory rozwoju regionalnego

Moderator: dr Izabela Kapsa