Podpisanie umowy o współpracy z MP COE Podpisanie umowy o współpracy z MP COE

Podpisanie umowy o współpracy z MP COE

Z inicjatywy Wydziału Nauk o Polityce i Administracji w dniu 18 czerwca 2020 r. nastąpiło uroczyste podpisanie „Porozumienia o współpracy” zawartego pomiędzy prof. dr hab. Jackiem Woźnym - Rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego a płk. Mirosławem Łabęckim – Dyrektorem Centrum Eksperckiego Policji Wojskowych NATO - NATO Military Police Centre of Excellence. W spotkaniu uczestniczyli prof. dr hab. Jacek Woźny (Rektor UKW), płk. Mirosław Łabęcki (Dyrektor MP COE), ppłk Karsten Bromm (MP COE), ppłk Jan Čermak (MP COE) oraz Koordynatorka ds. Popularyzacji Nauki  Naszego Wydziału dr Kamila Sierzputowska.

Umowa określająca zasady współpracy pomiędzy UKW a MP COE umożliwia m.in. prowadzenie wspólnych projektów badawczych, wymianę wiedzy, doświadczeń i działalności eksperckiej, w ramach konferencji, warsztatów oraz innych form współpracy. Ważnym punktem umowy jest umożliwienie organizacji praktyk studenckich dla studentów takich kierunków studiów WNoPiA jak: Bezpieczeństwo Narodowe, Zarządzanie Bezpieczeństwem Narodowym oraz debiutującego w roku akademickim 2020/2021 kierunku Cyberdemokracja i studia nad rozwojem. Koordynatorem niniejszej współpracy jest dr Kamila Sierzputowska z Wydziału Nauk o Polityce i Administracji.