Tomasz Kuczur z nominacją profesorską Tomasz Kuczur z nominacją profesorską

Tomasz Kuczur z nominacją profesorską

Miło nam poinformować, że postanowieniem z 25.04.2022 r. Prezydent Andrzej Duda nadał dr. hab. Tomaszowi Kuczurowi tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Serdecznie gratulujemy zasłużonego sukcesu!

Przypominamy, że prof. T. Kuczur jest naszym pracownikiem od 1.10.2000 r. W 2004 r. uzyskał stopień doktora nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2011 r. stopień doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zaledwie dwa lata później uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Wrocławskim, z zakresu nauk społecznych. Pan profesor jest autorem pięciu monografii, współautorem dziesięciu monografii, a w swoim dorobku posiada również kilkadziesiąt artykułów naukowych. Od 2020 r. pełni funkcję Kierownika Katedry Współczesnych Systemów Politycznych i Administracyjnych na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Poza działalnością uczelnianą jest także ekspertem Kancelarii Senatu w zakresie opinii prawnych oraz członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw oceny wniosków rozliczeniowych po zrealizowanym projekcie/dofinansowaniu przez instytucje naukowo-badawcze w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych", na mocy powołania przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Panu Profesorowi życzymy dalszych sukcesów zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym!