Prelegenci siedzą za stołem, prof. Jureńczyk przemawia do mikrofonu, w tle baner oraz ekran rzutnika Prelegenci siedzą za stołem, prof. Jureńczyk przemawia do mikrofonu, w tle baner oraz ekran rzutnika

Relacja z Seminarium Naukowego „Ukraina w ogniu. Implikacje polityczne i geopolityczne”

Wczoraj na naszym Wydziale sporo się działo! Przypominamy, że Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych we współpracy z Wydziałem Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przygotowało seminarium naukowe nt: „Ukraina w ogniu. Implikacje polityczne i geopolityczne”. Wydarzenie realizowane w ramach kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa Nowe Urządzenie Polskie NUP 2X35 odbyło się w auli Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW w Bydgoszczy w trybie hybrydowym, z udziałem zaproszonych gości. Problematyka seminarium dotyczyła politycznych i geopolitycznych skutków militarnej agresji Rosji na Ukrainę – zarówno w kontekście regionalnym, jak i globalnym. Jego efektem były niezwykle interesujące wystąpienia i dynamiczna dyskusja pomiędzy uczestnikami.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z wydarzenia.