"Świat Idei i Polityki" z dofinansowaniem programu „Rozwój czasopism naukowych”

Z radością informujemy, że w pierwszej edycji programu „Rozwój czasopism naukowych”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dofinansowanie otrzymało czasopismo naukowe naszego Wydziału! "Świat Idei i Polityki" zostanie zasilone środkami ministerialnymi w latach 2022-2023. Dotacja przyczyni się do podniesienia poziomu czasopisma i wdrożenia publikowanych artykułów do międzynarodowego obiegu wyników badań naukowych.

To duży sukces całej redakcji – Redaktora naczelnego prof. Łukasza Jureńczyka, Sekretarza dra Marcina Wałdocha, jego zastępcy dra Piotra Walewicza, a także prof. Marcina Lasonia (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego), prof. Jildiz Nicharapovej (Międzynarodowy Uniwersytet Kirgistanu, Francuski Instytut Studiów nad Azją Centralną), prof. Michała Kosmana, prof. Pawła Malendowicza, prof. Nartsiss Shukuralievej i prof. Marii Ewy Szatlach.

Rozwój czasopisma jest też efektem dużej mobilizacji całego środowiska politologicznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.