Wizyta przedstawicieli Wydziału w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy

Nasz Wydział bardzo dba o współpracę z otoczeniem zewnętrznym – a wszystko to dla studentów, aby oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej mogli zdobyć przydatne, praktyczne umiejętności w ramach zajęć terenowych!

Miło nam więc poinformować, że na zaproszenie mjr. Mariusza Cychowskiego, Dyrektora Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, prof. Artur Laska (Dziekan WNoPiA), dr Alina Kaszkur (Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Innowacji UKW) oraz dr Wojciech Trempała, (Prodziekan ds. Kształcenia WNoPiA) odwiedzili bydgoski areszt, gdzie rozmawiali o rozszerzeniu kooperacji jednostki z naszą uczelnią.

Ustalenia dotyczyły zarówno współpracy naukowo-dydaktycznej, jak i promocji Służby Więziennej wśród żaków bydgoskiego uniwersytetu. Dzięki niej studenci będą mogli realizować wizyty w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy oraz Oddziale Zewnętrznym w Bydgoszczy-Fordonie. Dodatkowo uczestnicy spotkania zaplanowani wspólne szkolenia i spotkania ze specjalistami. Funkcjonariusze Służby Więziennej i studenci będą dodatkowo kooperować w realizacji projektów związanych z funkcjonowaniem kół naukowych.

Bardzo cieszymy się z nawiązania tej współpracy – liczymy, że przyniesie wiele korzyści obydwu stronom!