Konferencja naukowa „Wokół bydgoskiej szkoły ekologii społecznej i polityki zrównoważonego rozwoju” - relacja

W dn. 13 czerwca 2024 r. w Bibliotece Głównej UKW odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Wokół bydgoskiej szkoły ekologii społecznej i polityki zrównoważonego rozwoju”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez pracowników Katedry Polityki Innowacyjności i Zrównoważonego Rozwoju Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW.

Konferencja koncentrowała się na uczczeniu 40-lecia pracy naukowej dra hab. Andrzeja Papuzińskiego, prof. UKW – dotychczasowego Kierownika Katedry Rozwoju Zrównoważonego WNoPiA.

Podczas oficjalnej części wydarzenia Jego Magnificencja Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny wygłosił przemówienie, odznaczając Jubilata pamiątkowym Medalem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Casimirus Magnus. Jest to wyróżnienie przyznawane osobom, które przyczyniły się do rozwoju uczelni albo przysporzyły jej chwały. Dziekan WNoPiA dr hab. Artur Laska, prof. UKW, w imieniu społeczności Wydziału, odczytał i wręczył Panu Profesorowi list gratulacyjny.

Ponadto w trakcie uroczystości wręczono Panu Profesorowi Księgę Jubileuszową pt. „Wokół polityki i filozofii zrównoważonego rozwoju” pod redakcją dra Wojciecha Trempały i dr Barbary Panciszko-Szwedy. Autorzy artykułów przybliżyli tematykę swoich publikacji. Wszyscy uczestnicy konferencji – zarówno pracownicy Wydziału i Uniwersytetu, naukowcy z innych ośrodków badawczych w Polsce, jak i rodzina i przyjaciele - podzielili się wspomnieniami, dotychczasową współpracą z prof. A. Papuzińskim, wyrażając uznanie i szacunek wobec dorobku i wiedzy Jubilata.

Panu Profesorowi życzymy wszelkiej pomyślności!