Wykład prof. E. Mączyńskiej o gospodarce nietrwałości

Instytut Nauk Politycznych UKW był organizatorem wykładu prof. dr hab. Elżbiety Mączyńskiej (SGH - Warszawa, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego) pt.: Gospodarka nietrwałości, poszukiwanie nowego paradygmatu w ekonomii.

Zawody Okręgowe 55. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W sobotę 18 stycznia 2014 r. w Instytucie Nauk Politycznych UKW miały miejsce Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (fotorelacja w Galerii).

Konferencja naukowa: Współczesne implikacje II wojny światowej

Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego byl gospodarzem zroganizowanej w dniach 15/16 kwietnia 2014 r. konferencji naukowej pt. Współczesne implikacje II wojny światowej (Zespoł Pałacowo-Parkowy w Ostromecku).

Jakich natchnień potrzebuje dziś polityka? - spotkanie

12 grudnia 2013 roku, o godzinie 18.30 odbyło się spotkanie poświęcone tematowi: Jakich natchnień potrzebuje dziś polityka? (w klubokawiarni STREFA przy ul. Długiej 11)

Mistrzowie spotkania:
politolog dr Artur Laska i filozof dr Roman Godlewski.