Wydział Nauk o Polityce i Administracji

Aktualności

Dni Instytutu Nauk Politycznych 2014

W dniach 12-13 maja 2014 r. po raz kolejny zorganizowano Dni Instytutu Nauk Politycznych.

Pierwszy dzień poświęcono rocznicy 15-lecia członkostwa Polski w NATO, organizując konkurs wiedzy, wykłady tematyczne oraz wystawy: 15-lecie wstąpienia Polski do NATO; 10-lecie JFTC w Bydgoszczy. W obchodach udział wzięli przedstawiciele JFTC w Bydgoszczy, na czele z gen. W. Grabowskim. W drugim dniu świętowano 10-tą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, podczas spotkań oceniajacych bilans członkostwa oraz debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Święto Instytutu zakończył tradycyjny Bal INP, na którym studenci wraz z wykładowcami bawili się do białego rana.

Fotorelacja w Galerii.

Konferencja Młodych Naukowców: Młodzi w Polityce

6 maja 2014 r. w Bibliotece UKW odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców: Młodzi w Polityce. Od kreatywnych idei do innowacyjnej partycypacji.

Bundestag Alumni Polska - spotkanie informacyjne

6 maja 2014 r. o godzinie 12.00 Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprosil na spotkanie informacyjne Bundestag Alumni Polska.

Wykład prof. E. Mączyńskiej o gospodarce nietrwałości

Instytut Nauk Politycznych UKW był organizatorem wykładu prof. dr hab. Elżbiety Mączyńskiej (SGH - Warszawa, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego) pt.: Gospodarka nietrwałości, poszukiwanie nowego paradygmatu w ekonomii.

Zawody Okręgowe 55. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W sobotę 18 stycznia 2014 r. w Instytucie Nauk Politycznych UKW miały miejsce Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (fotorelacja w Galerii).

Konferencja naukowa: Współczesne implikacje II wojny światowej

Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego byl gospodarzem zroganizowanej w dniach 15/16 kwietnia 2014 r. konferencji naukowej pt. Współczesne implikacje II wojny światowej (Zespoł Pałacowo-Parkowy w Ostromecku).

Jakich natchnień potrzebuje dziś polityka? - spotkanie

12 grudnia 2013 roku, o godzinie 18.30 odbyło się spotkanie poświęcone tematowi: Jakich natchnień potrzebuje dziś polityka? (w klubokawiarni STREFA przy ul. Długiej 11)

Mistrzowie spotkania:
politolog dr Artur Laska i filozof dr Roman Godlewski.