Spotkanie z korespondentem wojennym - Marcinem Ogdowskim

17 grudnia 2014 r. Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Narodowego UKW zorganizowało spotkanie z Marcinem Ogdowskim - dziennikarzem i korespondentem wojennym.

Debata prezydencka

Koło Naukowe Studentów Politologii oraz Polskie Radio PiK zorganizowały Debatę Kandydatów na Urząd Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Odbyła się ona 14 listopada 2014 r.

Dzielimy się radością Instytutu Nauk Politycznych UKW

Szanowni Państwo!
Z nieskrywaną radością informujemy, że w roku akademickim 2014/2015 w Instytucie Nauk Politycznych UKW w Bydgoszczy rozpoczęło naukę blisko 350 nowych studentów, na wszystkich trzech poziomach kształcenia studiów wyższych.

Dni Instytutu Nauk Politycznych 2014

W dniach 12-13 maja 2014 r. po raz kolejny zorganizowano Dni Instytutu Nauk Politycznych.

Pierwszy dzień poświęcono rocznicy 15-lecia członkostwa Polski w NATO, organizując konkurs wiedzy, wykłady tematyczne oraz wystawy: 15-lecie wstąpienia Polski do NATO; 10-lecie JFTC w Bydgoszczy. W obchodach udział wzięli przedstawiciele JFTC w Bydgoszczy, na czele z gen. W. Grabowskim. W drugim dniu świętowano 10-tą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, podczas spotkań oceniajacych bilans członkostwa oraz debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Święto Instytutu zakończył tradycyjny Bal INP, na którym studenci wraz z wykładowcami bawili się do białego rana.

Fotorelacja w Galerii.

Konferencja Młodych Naukowców: Młodzi w Polityce

6 maja 2014 r. w Bibliotece UKW odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców: Młodzi w Polityce. Od kreatywnych idei do innowacyjnej partycypacji.

Bundestag Alumni Polska - spotkanie informacyjne

6 maja 2014 r. o godzinie 12.00 Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprosil na spotkanie informacyjne Bundestag Alumni Polska.

Wykład prof. E. Mączyńskiej o gospodarce nietrwałości

Instytut Nauk Politycznych UKW był organizatorem wykładu prof. dr hab. Elżbiety Mączyńskiej (SGH - Warszawa, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego) pt.: Gospodarka nietrwałości, poszukiwanie nowego paradygmatu w ekonomii.