Stymulatory rozwoju regionalnego - sympozjum naukowe - zaproszenie z datą, nazwą i logotypami

Stymulatory rozwoju regionalnego - sympozjum naukowe

Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na sympozjum naukowe poświęcone stymulatorom rozwoju regionalnego, które odbędzie się dn. 5 grudnia br. w hotelu Przystań, przy ul. Tamka 2 w Bydgoszczy.

Głównym celem spotkania jest wymiana myśli, poglądów oraz doświadczeń naukowych i zawodowych, wskazujących na determinanty rozwoju regionów z perspektywy lokalnej, regionalnej, krajowej i międzynarodowej, z uwzględnieniem roli jednostek samorządu terytorialnego we współtworzeniu innowacyjnych i konkurencyjnych regionów. Zamierzeniem trzech proponowanych debat jest także identyfikacja szeroko pojętych impulsów stymulujących rozwój, jak i swoisty bilans stanu obecnego oraz szans znalezienia rozwiązań na rzecz rozwoju i niwelacji jego podstawowych problemów.

PROGRAM SYMPOZJUM

• 9.30 OTWARCIE SYMPOZJUM
  • 9.40-11.00 PANEL I. Endogenne stymulatory rozwoju regionalnego
    Moderator: dr Izabela Kapsa